Green Nail Polish Top Coat

0 Anmeldelser
Green - Nail Polish Top Coat
Neglelak der er god for planeten, dit helbred og din moral! Green-serien fra det franske mærke ... Læs mere
Red dot
Dette produkt er ekskluderet fra alle rabatter, tilbud og kampagner
99,00 KR
660,00 KR / 100ml

1 DKK = point. 1800 point = Vælg en eksklusiv gave

Shop nu. Betal om 30 dage

  • Klarna faktura

Sikker betaling

  • visa
  • mastercard
558221
GOOD FOR
  • tab description Beskrivelse

    Certified organic - Vegan

    Neglelak der er god for planeten, dit helbred og din moral!
    Green-serien fra det franske mærke Manucurist er designet til at have den mindst muligt negative indvirkning på vores planet og den allerbedste på neglene.

    84% af alle ingredienser i serien Green er naturlige og udvalgt med omtanke: Kartoffel, hvede, maniok, majs, bomuld, naturlig fugtgivende kokos og blødgørende bambusekstrakt, rig på silicium, styrkende og revitaliserende. De bio-baserede ingredienser er ikke fremstillet af petroleum, men fra vedvarende ressourcer, der begrænser indvirkningen pa° miljøet.

    Geen-serien indeholder op til 84% bio-ingredienser, og er beriget med kokosolie, der er kendt for sine fugtighedsgivende egenskaber og bambusekstrakt for sin styrkende virkning.

    GOOD FOR VEGAN
    Veganske produkter, uden ingredienser af animalsk oprindelse

  • tab tips Anvendelse
    Efter påføring af farve, tilføj et tyndt lag top coat på neglen og lad det tørre.
  • Anmeldelser
    • bvseo_sdk, dw_cartridge, 17.1.0, p_sdk_3.2.0
    • CLOUD, getReviews, 1ms
    • reviews, product
  • tab ingredients Ingredienser
    ETHYL ACETATE, BUTYL ACETATE, CELLULOSE ACETATE BUTYRATE, ISOPROPYL ALCOHOL, ISOSORBIDE DICAPRYLATE/CAPRATE, ADIPIC ACID/NEOPENTYL GLYCOL/TRIMELLITIC ANHYDRIDE COPOLYMER, ACRYLATES COPOLYMER, TRIMETHYLPENTANEDIYL DIBENZOATE, N-BUTYL ALCOHOL, CI 60725 (VIOLET 2).

    Denne ingrediensliste kan være genstand for ændringer – se venligst det købte produkts emballage.
Manucurist er et fransk mærke hvis produkter er designet til at have den mindst muligt negative indvirkning på vores planet og den allerbedste indvirkning på neglene. Neglespecialisterne fra Manucurist har med serierne Green og Green Flash skabt et farverigt og smukt univers bestående af miljøvenlig og plejende neglelakker, baseret på formeler med op til 84% naturlige ingredienser. Neglelakkerne er uden en lang række skadelige kemikalier, og indeholder i stedet veganske og økologisk dyrkede ingredienser. De bio-baserede ingredienser er ikke fremstillet af petroleum, men fra vedvarende ressourcer, der begrænser indvirkningen på miljøet.