Beste™ No. 9 Jelly Cleanser - Rensegel
Shop nu. Betal om 30 dage
Sikker betaling
-
Beskrivelse
Hvad er det:
Et innovativt gelérenseprodukt, der fjerner alle spor af makeup, overskydende olie, forurening og andet snavs fra dagen. Med en unik blanding af fugtbevarende og makeup-opløsende blødgørende stoffer skyller denne formel igennem uden at efterlade nogen spor og gør huden ren og blød. Beste™ No. 9 er uden SLS, parfume og essentielle olier, så den er passende for alle hudtyper.
Hvad er den udviklet til at gøre:
Med en unik blanding af fugtbevarende og makeup-opløsende blødgørende stoffer skyller denne formel igennem uden at efterlade nogen spor og gør huden ren og blød.
Hvad du ellers skal vide:
Beste™ No. 9 er udviklet til en ideel, ikke-afdækkende pH-værdi på 5,5. -
Anvendelse
Anbefalet brug:
Tryk Beste™ No. 9 ud i håndfladen, og massér blidt på våd eller tør hud. Tilføj vand for at få produktet til at skumme. Rens grundigt, og dup huden tør. Bruges hver nat eller skiftevis med andre Drunk Elephant renseprodukter.
Tip: Vi anbefaler, at man ikke renser ansigtet om morgenen, da det ikke er nødvendigt, hvis du har renset dit ansigt aftenen før. -
Stjerne ingredienser
- Mild, blødgørende blanding: Milde rensende agenter, herunder kokos-baserede blødgørende midler, der er rige på fedtsyrer, arbejder sammen for at skabe et mildt skum, der effektivt opløser selv stædig makeup, solcreme og olier, samtidig med at den støtter en sundere hudbarriere.
- Glycerin: Glycerin er et fugtbevarende stof, der er identisk med huden, og hjælper med at forfriske fugtighedsniveauer, der normal mistes i løbet af rensningsprocessen.
- Cucumis Melo Cantalupensis (Cantaloupe) frugtekstrakt: Da den er rig på antioxidanter, hjælper denne ekstrakt med at lindre og tilfører fugt. -
Yderligere information
100 % fri for essentielle olier, silikoner og parfume.
Vegansk og ikke testet på dyr. -
Ingredienser
WATER/AQUA/EAU, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE, PROPANEDIOL, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, SODIUM METHYL OLEOYL TAURATE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, GLYCOLIPIDS, LINOLEIC ACID, LINOLENIC ACID, LAURYL GLUCOSIDE, CUCUMIS MELO CANTALUPENSIS FRUIT EXTRACT, SCLEROCARYA BIRREA SEED OIL, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE.
Denne ingrediensliste kan være genstand for ændringer – se venligst det købte produkts emballage.
Drunk Elephant forpligter sig til kun at bruge ingredienser, som enten gavner hudens sundhed direkte, eller som understøtter vores formuleringer…


drunk elephant
Beste™ No. 9 Jelly Cleanser - Rensegel