The Ritual of Mehr Recovery Hand Balm

0 Anmeldelser
The Ritual of Mehr - Recovery Hand Balm
Nærer, blødgør og lindrer ru, tørre hænder. Forkæl dig selv med Ritual of Mehr, der fås i vores ... Læs mere
Red dot
Dette produkt er ekskluderet fra alle rabatter, tilbud og kampagner
79,00 KR
112,86 KR / 100ml

1 DKK = point. 1800 point = Vælg en eksklusiv gave

Shop nu. Betal om 30 dage

  • Klarna faktura

Sikker betaling

  • visa
  • mastercard
663028
  • tab description Beskrivelse

    Nærer, blødgør og lindrer ru, tørre hænder. Forkæl dig selv med Ritual of Mehr, der fås i vores luksuriøse orange emballage.

    Duft: Den kombinerer den krydrede, men alligevel søde og pikante duft af sød appelsin med den stimulerende træagtige duft af cedertræ for at skabe en energigivende aroma, der er designet til at booste dit humør.

    - 97% ingredienser af naturlig oprindelse
    - veganervenlig

  • tab tips Anvendelse
    Fugtighedscreme - Håndbalsam
    Massér balmen ind i hænderne og neglebåndene hver dag for at fugte og nære dem, samtidig med at den giver en langvarig duftoplevelse.
  • tab olfactory Duftnoter
    Denne friske duft åbner med meget sprudlende noter fra citrus og bergamot. I hjertet vil du blive fanget af en blomsterbuket kombineret med aromatisk lavendel og krydrede accenter. Sammensætningen af disse top- og hjertenoter gør denne parfume til en frisk, men også beroligende duft. Basisnoterne er beriget med sensuelle noter som cedertræ, sandeltræ og moskus.

    topnoter: Citrus, Bergamot, Mandarin, Petitgrain

    mellemnoter: Blomstret, krydret, muskatnød, rosmarin, te, lavendel

    basisnoter: træagtig, cedertræ, sandeltræ, moskus
  • Anmeldelser
    • bvseo_sdk, dw_cartridge, 17.1.0, p_sdk_3.2.0
    • CLOUD, getReviews, 1ms
    • reviews, product
  • tab ingredients Ingredienser
    AQUA/WATER, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, UNDECANE, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, TRIDECANE, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, CEDRUS ATLANTICA BARK EXTRACT, BIOFLAVONOIDS, INULIN, FRUCTOSE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, PHYTIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, ALCOHOL, PROPANEDIOL, PARFUM/FRAGRANCE, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, LIMONENE, PHENOXYETHANOL, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE.

De er overalt – på alle tider af dagen og hver eneste dag. De venter bare på at blive opdaget og er ivrige efter at dele deres indre skønhed. De er de tilsyneladende ligegyldige øjeblikke vi alle har en tendens til at overse.