-
Beskrivelse
Sund, strålende og næret hud med en dejlig energisk og glad duft. Forkæl dig selv med Ritual of Mehr, der fås i vores luksuriøse orange emballage.
Duft: Br>
Den kombinerer den krydrede, men alligevel søde og pikante duft af sød appelsin med den stimulerende træagtige duft af cedertræ for at skabe en energigivende duft, der er designet til at booste dit humør.
- kropscreme, der hjælper med at fugte din hud
- refill tilgængelig, så du kan genbruge den luksuriøse krukke
- 94% naturlige originale ingredienser
- refill tilgængelig
- veganervenlig -
Anvendelse
Fugtgivende - Body Cream
Efter rensning og eksfoliering er det bedste, du kan gøre, at smøre dig ind i en fyldig kropscreme, mens din hud stadig er fugtig, da det hjælper med at fastholde fugten. -
Ingredienser
AQUA/WATER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, UNDECANE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) HYBRID OIL, PARFUM/FRAGRANCE, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL, ALLANTOIN, UBIQUINONE, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FLOWER EXTRACT, CEDRUS ATLANTICA WOOD EXTRACT, TRIDECANE, ISOHEXADECANE, CETYL PALMITATE, CETEARETH-20, GLYCERYL STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, CARBOMER, SODIUM POLYACRYLATE, CETEARETH-12, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, LINALOOL, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, COUMARIN, SODIUM HYDROXIDE.
De er overalt – på alle tider af dagen og hver eneste dag. De venter bare på at blive opdaget og er ivrige efter at dele deres indre skønhed. De er de tilsyneladende ligegyldige øjeblikke vi alle har en tendens til at overse.


rituals
The Ritual of Mehr - Body Cream