Le Male Le Parfum - Eau de Parfum Intense - Kardemomme, lavendel og iris

725,00 kr.

Shop nu. Betal om 30 dage med Klarna faktura

Fås i flere størrelser:

More Beauty, More Savings

10% fra 500 kr, 15% fra 750 kr og 20% fra 950 kr* Kode: BEAUTY


  • Beskrivelse



    En intens og elegant træagtig Eau de Parfum med rav til mænd, som indfanger stærke leders kraft.

    DEN MAGTFULDE KAPTAJN
    Denne herreduft fra Jean Paul Gaultier, Le Male Le Parfum, er ved at sætte sejl! Klædt i en sort og gylden officersjakke tager denne intense eau de parfum lederskabet af Le Male-serien med stor stil og styrke. En elegant træagtigt ravnote, der indfanger en leders karisma og kraft. Opmærksomhed sømænd! Kaptajnen er ankommet, og vi skal til at sætte sejl. EN VIDUNDERLIGT VANEDANNENDE DUFT Denne intense eau de parfum trækker på styrken af kardemomme i topnoterne og friskheden af lavendel og iris i hjertet og lover i sidste ende at fordybe dig i sin vidunderligt vanedannende og fremtrædende vaniljebasenote. En olfaktorisk odyssé fuld af kontraster, der desorienterer og glæder sanserne, og dens maskuline spor afslører en officers karisma.

    EN MARINIERE I SORT OG GULD
    Den nye intense Le Male Le Parfum eau de parfum er klædt i sort fra top til tå og bærer en officersuniform med guldkant og aftvinger respekt med sine matte og skinnende sømandsstriber. Selvfølgelig har denne leders charme også potentiale til at skabe bølger.


    Vegan : Produkter fremstillet med ingredienser af naturlig oprindelse.

Anmeldelser

4.7/5

(3849 produktanmeldelser)

  • 30. mar. 2026

    AriGmr94

    Verificeret køber

    My husband loves it ! Sweet smell that last all day!

    Anbefaler: Ja

    Anmeldelse oprindeligt offentliggjort på sephora.com


    Var denne anmeldelse nyttig?

  • 25. mar. 2026

    Jamsmom

    Verificeret køber

    Yes Please!!

    I bought this for my son after smelling it on one of my patients. Even though it's for men...I wear it a...

    Anbefaler: Ja

    Anmeldelse oprindeligt offentliggjort på sephora.com


    Var denne anmeldelse nyttig?

Du har set 2 anmeldelser ud af 3849

opdag mærket
Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier var en provokerende rebel, der elskede at vende op og ned på konventionerne. Hans parfumer afspejler hans ønske om at udfordre og overraske.

OPDAG JEAN PAUL GAULTIER